22 листопада 2016 року, в день вшанування афонського чудотворного образу Божої Матері «Скоропослушниця», Свято-Іллінський собор організував безкоштовну поїздку паломників до цього чудотворного образу. У Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі, у якому перебуває шанований список цієї чудотворної ікони, відбулося урочисте богослужіння.
Зранку, о 9:00 годині, розпочалася Божественна літургія, яку очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
Клір Свято-Іллінського собору також брали участь у богослужінні, а також велика кількість паломників які прибули з різних областей, в тому числі і наші паломники з Дубенщини молилися перед чудотворним образом. Слід відзначити, що до шанованого образу Божої Матері «Скоропослушниці» йшов безперервний потік віруючих людей, і кожний просив помочі і заступництва у Божої Матері. Богослужіння завершилося Акафістом перед образом Божої Матері, та уставним многоліттям.
Нагадаємо, що у червні 2012 року список чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця» було передано у дар Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету а саме у Володимирський собор. Список чудотворної ікони написано монахом у Дохіарської обителі святої гори Афон на молитовну пам’ять та допомогу Українському Народу.
Появу ікони Пресвятої Богородиці “Скоропослушниця” старці Дохіарського монастиря відносять до часів св. Неофіта, засновника обителі в Х ст. Але своє ім’я, відоме нам і сьогодні, образ отримав тільки через сім сотень років. За монастирським переказом 1664 року трапезар на ім’я Ніл, проходячи за звичаєм повз ікону вночі із запаленою лучиною, почув від неї слова: “В майбутньому не наближайся сюди із запаленою лучиною і не копти Мого образу”. Монах вирішив, що це жарт когось із братів, і, не сприйнявши всерйоз знамення, продовжив ходити з лучиною повз ікону. Незабаром трапезар з волі Богородиці був позбавлений зору. Тільки тоді зрозумів Ніл, як він помилився. Монах став дні й ночі молитися перед святою іконою, просячи прощення. Так тривало, поки він знову не почув голос, який сповістив про прощення й прозріння. За переказами, Божа Матір вимовила, що ікона її з цієї пори іменуватиметься Скоропослушницею, бо “швидку всім, хто молиться до неї, буду являти милість і виконання прохань”. Таким чином, це єдина серед сотень ікон Богородиці, ім’я якій дала сама Пресвята Владичиця.
Ікона Пресвятої Богородиці “Скоропослушниці” відома своїми чудесами. Її списки мають ті ж властивості, що й оригінал. Тому і сьогодні, преклоняючи коліна перед списком Пресвятої Богородиці “Скоропослушниця”, слід просити благодатної допомоги в прийнятті правильного рішення і зцілення від тілесних і душевних хвороб.