Ікона Божої Матері “Дубенська” (Іллінська).
Початок історії Дубенської ікони Божої Матері пов’язаний зі святим благовірним князем Костянтином Острозьким. Перша згадка про неї датується 1565р. за переказом, цей святий князь подарував образ Божої Матері зі свого дому до родового Спасо-Преображенського монастиря у м.Дубно після того, як перед ним зцілилася від сліпоти жінка, яка була в гостях у його маєтку.
Житіє святого благовірного князя Костянтина засвідчує, що він любив на час Великого посту віддалятися від справ до Дубенського Спасо-Преображенського монастиря, в якому проводив першу седмицю Святого посту. Дубенський образ прикрашала дорогоцінна риза з перлів, що також вважалося ознакою княжого дару.
Сам образ не зберігся (був втрачений під час І Світової Війни), але за існуючими зображеннями він належить до іконографічного типу «Умиління» та зовнішньо подібний до Почаївської ікони Божої Матері. Висловлюється припущення, що він був списком з Почаївського чудотворного образу, який або був зроблений за повелінням благовірного князя Костянтина, або був подарований йому Почаївським монастирем.
3 лютого 2019 року у день інтронізації Блаженнійшого Епіфанія митрополита Київського і всієї України, на прохання дубенчан, відтворити святиню образу Пресвятої Богородиці Дубенської, Високопреосвященнійший Іларіон архиєпископ Рівненський і Острозький, благословив настоятелю Свято-Іллінського собору м.Дубна прот.Ігорю Когуту взяти під особистий контроль написання образу. Було віднайдено в архівах усі можливі зображення втраченої ікони. Усі вони були дещо різні, але абсолютно з одинаковим ликом, де спершу здавалося що це фото людини, а не написаний образ. І ось керуючись даним матеріалом було сформовано, з благословіння Блаженнійшого митрополита Епіфанія, ескіз ікони.
22 березня митрополит Київський і всієї України освятив дошку і благословив іконописців до благословенної справи. Люди радо сприйняли цю звістку і приносили до Свято-Ілінського собору Дубна свої пожертви для написання образу, який отримав назву:” Образ Пресвятої Богородиці “Дубенська (Іллінська)”, а на самій іконі додалися зображення св.блг.кн.Констянтина Острозького як будівничого міста, храмів та монастирів; а також-пророка Іллі, як покровителя міста; Спасівський та Хрестовоздвиженський монастирі і Свято-Іллінський собор де перебувала ікона, а також Видубицький монастир міста Києва звідки й взяла початок нова ікона, задля того, щоб майбутні покоління не плутали даний образ з іншими копіями, а сама назва вказує на постійне місце перебування ікони. 2 серпня у день пам’яті пророка Іллі покровителя міста Дубна у Свято-Іллінському соборі цей образ Пресвятої Богородиці був освячений Блаженнійшим митропрлитом Епіфанієм.
І саме перший хід з образом для молитви відбувся 18 серпня до Свято-Преображенського храму м.Дубна з благословіння архиєпископа Іларіона на прохання настоятеля даного храму о.Богдана, так як історія першого образу Дубенської Богородиці безпосередньо була пов’язана з цим храмом куди він і був подарований князем Острозьким. Ікона перебувала в Преображенському храмі протягом 18 та 19 серпня, після чого повернулася до Свято-Іллінського собору м.Дубна. У 2020 році 14 січня, під час святкової Новорічної Божественної літургії, у Свято-Іллінському соборі замироточила ще одна невеличка ікона “Дубинська”, яка перебувала в ікононописній майстерні під час написання ікони Божої Матері “Дубенської (Іллінської)”.
Мощі прп. Іова, ігумена і чудотворця Почаївського.
Преподобний Іов Почаївський 20-ть років потрудився в Хресто-Воздвиженському монастирі м.Дубна.У xx ст. безбожницькою радянською владою монастир було знищено, але взнак трудів преподбного, Почаївською лаврою центральному Свято-Іллінському Дубенському собору, була передана велика частка мощей Іова Почаївського, яка зберігається і шанується досі. Рака з часточкою мощей св. прп. Іова, знаходиться з лівої сторони перед сулією, щовівторка та перед кожною Літургією біля киоту з мощами звершуються молебні, де вірні просять у святого угодника помочі та заступництва, з життям прп. Іова Почаївського ви можете ознайомитись в Бібліотеці.
Частички мощей преподобних Києво-Печерських.
Три частички мощей: прп. Миколи Святоші, прп. Еразма та прп. Лаврентія Затворника, зберігаються в мощовику на престолі і виносяться на поклоніння вірним у день їх пам`яті та читанні Акафісту преподобним, з життям святих ви можете ознайомитися в Бібліотеці.
Інші три частички: муч. мл. Іоанна, муч. Євстратія та муч. Кукші вмонтовані в дубовий підпрестольний хрест.
СВЯТИНІ ЯКИМИ ОПІКУЄТЬСЯ КЛІР ТА ГРОМАДА
СВЯТО-ІЛЛІНСЬКОГО СОБОРУ
Водосвятний ківорій Свято-Іллінського собору.
Каплиця Святителя Миколая архиєпископа Мир Лікийських чудотворця на подвір`ї храму навпроти правого притвору.
Каплиця св. ап. і євангелиста Іоана Богослова с. Кривуха
Каплиця на кладовищі по вул. Млинівській м. Дубно
Каплиця свв. рівноапостольних Кирила і Мефодія учителів слов`янських ЗОШ №1 по вул. Шевченка м. Дубно
Хресне знамення по вул. Млинівській яке об`єднує громаду Свято-Іллінського собору та Свято-Миколаївського.
Хресне знамення вул. Львівська
Хресне знамення на перехресті вул. Ломоносова та С. Бандери.